piątek, 19 lutego 2016

Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. Regina Brett
Dziś mam dla Was nie tyle recenzję książki, a moje przemyślenia na temat „(…) 50 lekcji jak szukać spełnienia w życiu”. Wiele osób kojarzy Reginę Brett jako autorkę książek „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” i „ Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”. W każdym jej dotychczasowym dziele nie bez powodu jest zawarta pięćdziesiątka. Symbolizuje ona dokładnie taką liczbę felietonów ale również to, że autorka dokładnie na swoje pięćdziesiąte urodziny zrobiła sobie i innym prezent w postaci wydania swojej pierwszej książki.
Książka „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” bardzo różni się od typowych poradników. Nie zajdziemy tam poleceń jak powinniśmy się zachować prawidłowo w danej sytuacji. Autorka natomiast za pomocą felietonów dotyczących jej własnego życia, życia jej przyjaciół czy znajomych- zmusza do refleksji i przemyśleń. Regina Brett przeżyła w swoim życiu bardzo wiele. Podjęła wiele niefortunnych decyzji. W młodym wieku urodziła córkę, którą wychowywała przez wiele lat sama. Zmieniła sześć razy kierunek studiów. Przeżyła chorobę nowotworową… W końcu zaakceptowała swoje życie takim jakim jest. Zbudowała relację z Bogiem. Poznała wspaniałego mężczyznę. Odnalazła swoje zawodowe spełnienie i odkryła radość z pomagania innym. Stara się za pomocą własnego doświadczenia przekonać ludzi, że nigdy nie jest za późno na to by coś zmienić w swoim życiu. Pokazuje, że warto podążać za WŁASNYMI marzeniami i że nikt lepiej niż Ty nie wie czego potrzebujesz do szczęścia. Przekonuje, że nie warto przejmować się tym, że nasza droga do spełnienia jest dłuższa i bardziej kręta od drogi innych. Podkreśla że wcześniej czy później dotrzemy do własnego celu, a fakt, że nie podążyliśmy najprostszą ze ścieżek sprawi, że będziemy bogatsi o nowe doświadczenia i zobaczymy widoki których nie dostrzeglibyśmy idąc inną drogą. Każdy w jej felietonach znajdzie coś dla siebie. Oto kilka cytatów, które zanotowałam w czasie czytania książki:


Wiele osób w głębi duży zna swoje przeznaczenie.
Wiedzą co chcieliby robić w życiu ale są zbyt przerażeni żeby faktycznie się tym zająć, bo to oznacza ryzyko porażki.

Brak decyzji też jest decyzją.

Życie to suma momentów, kiedy zapiera Ci dech w piersiach.

Niektórzy ludzie na naszej drodze pozostaną niezapomniani.

Możesz mieć wszystko, tylko nie w tym samym momencie.

Tylko Bóg tworzy rzeczy doskonałe.

Przyciągasz to co masz w sobie.

Nigdy nie jesteśmy do końca „gotowi”.

Sukces nie polega na tym, żeby podcinać skrzydła innym w drodze na szczyt.

Bądź najlepszą wersją siebie.
Niektóre opowieści są smutne, niektóre radosne, a niektóre dają nadzieję. Każda z nich natomiast trafia w samo sedno. Przeczytanie całej książki zajęło mi trochę czasu, pomimo tego, że czyta się ją szybko i przyjemnie. Wszystko zależało od mojego nastawiania danego dnia. Ale w końcu skończyłam i mogę z czystym sumieniem polecić książkę innym. Nie ma znaczenia czy jesteś w szkole średniej i zastanawiasz się, którą drogą podążyć w przyszłości czy może przeżyłeś już wiele w swoim życiu i chcesz coś zmienić lecz nie wiesz jak się do tego zabrać. Najlepsze w tej książce jest jednak to, że każdemu może przynieść ona inne przemyślenia :)

Pozdrawiam,
Magda ^

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Miło, że jesteś :) Dziękuję za komentarz, mam nadzieje, że zostaniesz ze mną na dłużej.